Rizikové kácení stromů Hradec Králové, Pardubice a okolí

Provádíme rizikové kácení stromů v Hradci Králové, Pardubicích a okolí

Rizikové kácení je především postupným kácením vzrostlých stromů, kdy je třeba na strom vylézt a pracovat s řetězovou pilou ve výškách, ideálně však z vysokozdvižné plošiny, což je skutečně o řády bezpečnější. Dále jde o likvidaci či úpravu stromů při kalamitách (vítr, námraza, nadměrné sněžení) a odstraňování škod.

  • Jsme odborníci na rizikové kácení a prořezávání stromů za pomoci arboristických lanových technik.
  • Spolupracujeme s kvalifikovaným arboristou.

Arboristické lanové techniky se u rizikového kácení stromů používají všude, kde je ztížený přístup techniky (vysokozdvižné plošiny apod.) nebo hrozí poškození budov či věcí pod ošetřovanými stromy.

Nejčastějším důvodem kácení stromů za využití lanových technik je ohrožení majetku, nebo osob.

Rizikové kácení stromů a BOZP

Při rizikovém kácení stromů je nutné zajistit nejbližší okolí prací. Dbáme na bezpečnost práce dle aktuálních předpisů a vyhlášek. Všichni naši zaměstnanci jsou pravidelně proškolováni na BOZP. 

Kdy lze rizikové stromy kácet, legislativa

Pokud opravdu hrozí vážné riziko a blíží se například extrémně silné povětří, je to možné samozřejmě za vědomí úřadů po celý rok. Jinak však smíme kácet stromy a keře, i když jsou na našem pozemku a jsou naším majetkem, pouze v období vegetačního klidu. Zákon číslo114/1992 Sb. o ochraně přírody a krajiny stanoví ve svém 8. odstavci, že smíme kácet pouze v době takzvaného vegetačního klidu, čili v období od začátku října do konce března. Mimo období vegetačního klidu lze kácet jen ty stromy, které bezprostředně ohrožují majetek nebo lidské životy a zdraví.

 

Reference

Rizikové kácení stromů v Opočně

Rizikové kácení stromů v Opočně

Káceli jsme v nepřístupném terénu v Opočně bylo to riskantní a třísky lítaly na všechny strany. Při práci byla použita horolezecká technika. Cílem bylo neponičit fasádu sousedního domu a vůz majitele zaparkovaný dole pod borovicí. 

 

Kontakt

Jiří Mayer

Chaty 126E, Hradec Králové - Roudnička

+420 777 149 184

mayer@kominikhk.cz

IČO: 48647543

Kontaktní formulář